دستگیره در ، در اتوکد سه بعدی

برای دریافت فایل در قالب اتوکد اینجا کلیک کنید.

دستگیره در 3D

تارامیرزایی ; ٤:۱٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٥ فروردین ،۱۳٩٢

پلان ساختمانی

برای دریافت فایل در قالب اتوکد (dwj) اینجا را کلیک کنید.

پلان

تارامیرزایی ; ٢:۱٠ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ فروردین ،۱۳٩٢

پلان نقشه دوبعدی با نرم افزار اتوکد برای کاربران مبتدی

برای دریاف فایل در قالب dwj اینجا کلیک کنید.

قسمتی از پلان ساختمانی

تارامیرزایی ; ٢:٠٠ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ فروردین ،۱۳٩٢

انواع شمع و مشخصات سازه ای آن ها

انواع شمع و مشخصات سازه ای آن ها 
بر حسب شرایط تحت الارضی ، سطح آب زیر زمینی ، و نوع باری که باید حمل شود ، انواع مختلفی از شمع ها در کارهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد .
شمع ها بر حسب مصالحی که از آن ساخته می شوند ، دارای انواع زیر هستند : 
1-شمع های فولادی
2-شمع های بتنی 
3-شمع های چوبی 
4-شمع های مرکب
منبع:www.civilblog۱.blogfa.com

شمع های فولادی 
انواع معمول شمع های فولادی ، شمع های لوله ای و شمع های می باشند . شمع های لوله ای نیز در دو حالت انتهای بسته و انتهای باز به زمین کوبیده می شوند . هر چند که از تیرآهن های و بال پهن نیز می توان برای شمع کوبی استفاده کرد ، لیکن تیرآهن ها با نیمرخ به علت مساوی بودن ضخامت بال و جان معمولا ترجیح داده می شوند . در نیم رخ های بال پهن و نیم رخ های ، ضخامت جان معمولا کوچکتر از ضخامت بال می باشد . در خیلی از حالات ، شمع های لوله ای بعد از کوبیده شدن با بتن پر می شوند .

تارامیرزایی ; ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢

کاربرد تکنولوژی RFID در حمل و نقل ریلی

کاربرد تکنولوژی RFID در حمل و نقل ریلی

با افزایش حمل و نقل ریلی و بزرگ شدن شبکه ریلی و افزایش تجهیزات ناوگان در شبکه همانند واگن ها و لوکوموتیوها و غیره، نیاز به برنامه ریزی و بهینه سازی استفاده از این تجهیزات بسیار مهم جلوه می کند. برای برنامه ریزی ناوگان نیاز به اطلاعات خاصی از قبیل تعداد و انواع تجهیزات و محل قرارگیری هر کدام در شبکه می باشد. این مورد نه تنها در راه آهن، بلکه در سایر بخش های حمل و نقلی نیز دارای اهمیت بسزایی می باشد. بطور مثال در بندرگاه ها برای تعیین مکان کانتینرها از سیستم GPS و AEI استفاده می شود. در راه آهن نیز سیستم های مختلفی به این منظور به کار گرفته شدند. در برخی از کشورها این کار بصورت بسیار ابتدایی و بصورت دستی انجام می گیرد، بطور مثال در کشور ایران این کار بصورت دستی انجام می گیرد و این باعث سختی و دشواری کار می شود.تارامیرزایی ; ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢

اولین خیابان تهران کجاست؟

اولین نقشه تهران ترسیمی نجم الدوله (چاپ 1309 قمری ) پس از این دوره برای نخستین بار متضمن نام «خیابان» است. اولین خیابان های پایتخت که در این زمان شکل گرفتند عبارتند از : خیابان های باغ جنت (ولی عصر)، باغ انگوری (ولی عصر) ، جناب وزیر (ولی عصر)، امیریه (ولی عصر)، امیریه (امام خمینی)، باغ شاه (امام خمینی)، جلو قبرستان (مولوی)، دروازه گمرک (مولوی) و ...

کی خیابانها آسفالت شدند؟

نخستین بار بر اساس نوشته روزنامه "وقایع اتفاقیه" در دوران صدارت میرزا تقی خان امیر کبیر برخی از کوچه های ارگ تسطیح و سنگفرش شد. تا آن ها برای عبور کالسکه مناسب و آماده گردد. کالسکه هایی که از فرنگ می آمد و یا در کارخانه معیرالممالک ساخته می شد.

روزنامه وقایع اتفاقیه در شماره 36 به سال 1267 قمری و در دوران صدارت میرزا تقی خان امیر کبیر نوشت که برخی از کوچه های ارگ تسطیح و سنگفرش شد تا آن ها برای عبور کالسکه مناسب و آماده شود. کالسکه هایی که از فرنگ می آمد و یا در کارخانه معیر الممالک ساخته می شد.
 

منبع : http://www.ttic.ir

تارامیرزایی ; ٩:٥۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢

مختصری از تاریخچه احداث راه آهن در ایران

- راه آهن غیردولتی

راه آهن حضرت عبدالعظیم

درسال 1261 شمسی خط آهنی در حدود هشت کیلومتر و بعرض 1000 میلیمتر از تهران به شهرری بوسیله مسیوبواتال فرانسوی کشیده شد که بعدا امتیاز آن به یک کمپانی بلژیکی واگذار گردید.

راه آهن شرکت نفت

شرکت سابق نفت نیز برای رفع حوائج خود در محوطه تاسیسات نقت جنوب اقدام باحداث راه آهنی نمود که حدود آن 165 کیلومتر و عرض آن بین خزیمه و مسجد سلیمان 760 میلیمتر و درآبادان به 920 میلیمتر می رسید. از خصایص لکوموتیوهای این راه آهن آن بود که در موقع سوختن و کار جرقه تولید نمی کردند.

تارامیرزایی ; ٩:٤٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢

یکی از 9 ساختمان غیرعادی در کره زمین

ساختمان هایی که به طور خاص برای بازی های المپیک ساخته می شوند معمولا دارای یک طرح اصلی و اولیه هستند. این برج دیدبانی پارک لندن (المپیک ۲۰۱۲) نیز از این قاعده مستثنی نیست و توسط آنیش کاپور و سیسیل بالموند طراحی شده است. کاپور با آمدنش به کاخ بزرگ پاریس معروف شد. او به واسطه طرح هایش در نمایشگاه Monumenta پاریس در سال ۲۰۱۱ شناخته شد. چشم انداز لندن از این برج بسیار چشمگیر و مهیج است.

برج دیدبانی پارک لندن

تارامیرزایی ; ٩:٢٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٢